Zespół DobrzyDziennikarze.pl

Portal Dobrzy Dziennikarze jest częścią działalności podejmowanej przez Instytut Dyskursu i Dialogu, którego celem jest naprawa debaty publicznej

Zespół INDID
Wiktor Nowak

Wiktor Nowak

Redaktor naczelny

absolwent prawa, szkoleniowiec z zakresu fake newsów, bańki informacyjnej, zagrożeń mediów społecznościowych; aktywista organizacji pozarządowych, koordynator projektów. W przeszłości Prezes Zarządu Stowarzyszenia Demagog, redaktor naczelny portalu demagog.org.pl i koordynator projektu Akademia Fact-Checkingu, szkoleń z wiarygodnych źródeł informacji dla nauczycieli i uczniów. Obecnie koordynator projektów edukacyjnych w Fundacji Centrum Solidarności m.in. Olimpiady Solidarności i Znani-Niezapomniani oraz ekspert ds. fake newsów i lider teamu publicystycznego w Instytucie Dyskursu i Dialogu.

Anna Piotrowska

Anna Piotrowska

Redaktor

obecnie studiuje kierunek Nowe Media na Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku. Jednak jak sama twierdzi studia magisterskie pragnie rozpocząć w Warszawie. Ania to ambitna wolontariuszka związana z Instytutem Dyskursu i Dialogu od sierpnia 2020 roku. Bardzo chętnie podejmuje się kolejnych wyzwań, które mają na celu szerzenie wzorowego dziennikarstwa i badanie rzetelności przekazów medialnych, czego przykładami są członkowstwo w Instytucie Dyskursu i Dialogu, Stowarzyszeniu Analityków Mediów Elektronicznych, a obecnie nowa funkcja, czyli redaktor portalu DobrzyDziennikarze.pl. Ania o portalu DobrzyDziennikarze.pl mówi -„To fenomenalny projekt, którego zadaniem jest nagłaśnianie wzorowych materiałów dziennikarskich oraz ich twórców. We współczesnym świecie nie zdajemy sobie sprawy, jak ważnym elementem naszej codzienności jest informacja, a sposób, w jaki zostanie ona przedstawiona, determinuje nasze postrzeganie rzeczywistości. Zajmiemy się więc poszukiwaniem i odnotowywaniem najlepszych przekazów medialnych, ponieważ pragniemy, by media miały przykład, jakie dziennikarstwo jest dziś wzorem”. 

Angelika Olearczyk

Angelika Olearczyk

Redaktor

ukończyła licencjat z socjologii ekonomicznej na UWr, obecnie studiuje zarządzanie, oraz kończy studia podymplomowe z E-marketingu w biznesie. Członkini Teatru Ej!Aj!, w którym udziela się aktorsko oraz zajmuje się promocją wydarzeń, w tym mikrograntowego cyklu warsztatów Pryvit! // Привіт! na wrocławskiej Wielkiej Wyspie. Angelika jest nastawioną na ludzi i na rozwój pasjonatką jazdy na rowerze, podróży oraz teatru. W pisaniu najważniejsze jest dla niej poszukiwanie oraz dociekliwość. Cieszy ją, że życie jest pełne wyzwań, bo dzięki nim wciąż może uczyć się czegoś nowego.

Hubert Głuch

Hubert Głuch

Redaktor

obronił licencjat z socjologii na Uniwersytecie Wrocławskim, obecnie studiuje Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną. Zaangażowany wolontariusz: w Instytucie Dyskursu i Dialogu oraz Związku Harcerstwa Polskiego. Dopiero rozpoczyna swoją przygodę z dziennikarstwem, ale czuje że ma do spełnienia misję społeczną i stara się być zawsze tam, gdzie dzieją się rzeczy ważne. Prywatnie uwielbia wiedzę i naukę, co skutkuje posiadaniem wielu fantastycznych umiejętności (jak kurs żeglarza jachtowego), ale również kilku… dziwnych (jak kurs operatora pilarki). Kocha podróżować, czytać niektóre książki, często rywalizować i zawsze dobrze wyglądać.

Wiktoria Wojtkowicz

Wiktoria Wojtkowicz

Redaktor

absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, obecnie studentka Psychologii. Z Instytutem Dyskursu i Dialogu związana od 2020 roku. Swoje zainteresowanie obszarem przekazów medialnych argumentuje: „Słowa od zawsze stanowiły dla mnie integralną część życia. Nie tylko dlatego, że są niezbędne do funkcjonowania w ciele społecznym ale przede wszystkim dlatego, że mają wielką moc oddziaływania na człowieka. Takiej mocy powinno używać się rozsądnie i odpowiedzialnie. Media charakteryzujące się dostępnością i powszechnością w szczególności powinny zadbać o jakość treści prezentowanych przekazów, aby swoją obecnością wpływać w dobry, lepszy sposób na rzeczywistość”. Pasjonatka poezji oraz górskich wędrówek.