Zespół DobrzyDziennikarze.pl

Portal Dobrzy Dziennikarze jest częścią działalności podejmowanej przez Instytut Dyskursu i Dialogu, którego celem jest naprawa debaty publicznej

Zespół INDID
Wiktor Nowak

Wiktor Nowak

Redaktor naczelny

absolwent prawa, szkoleniowiec z zakresu fake newsów, bańki informacyjnej, zagrożeń mediów społecznościowych; aktywista organizacji pozarządowych, koordynator projektów; w przeszłości Prezes Zarządu Stowarzyszenia Demagog, redaktor naczelny portalu demagog.org.pl i koordynator projektu Akademia Fact-Checkingu, szkoleń z wiarygodnych źródeł informacji dla nauczycieli i uczniów. Obecnie koordynator projektów edukacyjnych w Fundacji Centrum Solidarności m.in. Olimpiady Solidarności i Znani-Niezapomniani oraz ekspert ds. fake newsów w Instytucie Dyskursu i Dialogu.

Anna Piotrowska

Anna Piotrowska

Redaktor

obecnie studiuje kierunek Nowe Media na Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku. Jednak jak sama twierdzi studia magisterskie pragnie rozpocząć w Warszawie. Ania to ambitna wolontariuszka związana z Instytutem Dyskursu i Dialogu od sierpnia 2020 roku. Bardzo chętnie podejmuje się kolejnych wyzwań, które mają na celu szerzenie wzorowego dziennikarstwa i badanie rzetelności przekazów medialnych, czego przykładami są członkowstwo w Instytucie Dyskursu i Dialogu, Stowarzyszeniu Analityków Mediów Elektronicznych, a obecnie nowa funkcja, czyli redaktor portalu DobrzyDziennikarze.pl. Ania o portalu DobrzyDziennikarze.pl mówi -“To fenomenalny projekt, którego zadaniem jest nagłaśnianie wzorowych materiałów dziennikarskich oraz ich twórców. We współczesnym świecie nie zdajemy sobie sprawy, jak ważnym elementem naszej codzienności jest informacja, a sposób, w jaki zostanie ona przedstawiona, determinuje nasze postrzeganie rzeczywistości. Zajmiemy się więc poszukiwaniem i odnotowywaniem najlepszych przekazów medialnych, ponieważ pragniemy, by media miały przykład, jakie dziennikarstwo jest dziś wzorem”. 

Piotr A. Rączkowiak

Piotr A. Rączkowiak

Redaktor

absolwent studiów magisterskich na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Zaangażowany w działalność: Instytutu Dyskursu i Dialogu (INDID) i Stowarzyszenia Analityków Mediów Elektronicznych (SAME). 
Wnikliwy obserwator współczesnego życia medialnego, zarówno w Polsce jak i na świecie. “W mediach najbardziej interesuje mnie ich największa zaleta: “sprawczość”. Rozumiana podwójnie: czyli nie tylko jako odpowiedzialność za opisywanie, czy relacjonowanie rzeczywistości i bieżących wydarzeń, ale głównie jako mechanizm kształtujący nasz świat, ten na szczeblu lokalnym, czy ogólnokrajowym lub międzynarodowym”.
Entuzjasta kultury japońskiej, książek historycznych i beletrystycznych, oraz amatorskiego pływania.